Thorkild Olsen vas och ljusstakar Royal Copenhagen
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
THORKILD OLSEN, vas samt 1 par ljusstakar, Kunglig Dansk,1950-tal, glaserat stengods, samtliga i krackelerad celadonglasyr med förgyllda detaljer, monogramsignerade samt stämplade undertill, numrerade 457 3143 respektive 457 3334, höjd ca 6-23 cm
Enstaka smärre glasyrbortfall
797852
2020-07-31