Thorkild Olsen vas och ljusstakar Royal Copenhagen

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

THORKILD OLSEN, vas samt 1 par ljusstakar, Kunglig Dansk,1950-tal, glaserat stengods, samtliga i krackelerad celadonglasyr med förgyllda detaljer, monogramsignerade samt stämplade undertill, numrerade 457 3143 respektive 457 3334, höjd ca 6-23 cm

Enstaka smärre glasyrbortfall

797852

2020-07-31