Bestick silver Chippendale 58 dlr

Klubbat för:

9 200 SEK

Utropspris

5 000 SEK

BESTICK, 58 dlr, silver, GAB, 1960-tal, modell Chippendale, bestående av: 6 matgafflar, 6 matknivar, 6 matskedar, 6 bordsgafflar, 6 bordsknivar, 6 fruktgafflar, 6 bordsskedar, 8 kaffeskedar, 3 smörknivar, sardingaffel, smörhund, såsslev, samt förgylld kompottsked och uppläggningssked, total vikt 2281g, utan knivar med stålblad 1632g

Medföljer: 6 försilvrade dessertknivar samt 6 fruktknivar, och 2 smörknivar i nysilver

797928

2020-07-31