Matservis Stig Lindberg "Dart"
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STIG LINDBERG, "Dart", delar av matservis, glaserat stengods, blå randdekor, 54 dlr, bestående av: 3 djupa frukosttallrikar, 6 stora flata tallrikar, 5 st förrättstallrikar, 16 djupa efterrättstallrikar, 16 assietter, 2 såsskålar med handtag, 2 karotter med lock , 2 rektangulära serveringsformar, 2 uppläggingsskålar
Smärre bruks- och åldersrelaterat slitage, mikronagg kan förekomma
798024
2020-08-04