Lisa Larson, Gustavsberg
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LISA LARSON, (4 dlr), skål samt 3 figuriner, bestående av: "Beata", "Malin", ur serien "ABC-flickor", samt Eskimå, Gustavsberg, stengods, delvis glaserade, undertill märkta, höjder mellan ca 9-18 cm, skålens diameter ca 18 cm
Bruks- och åldersrelaterat slitage, ställvis med märken och repor, mikronagg kan förekomma
798107
2020-08-05