Kanna samt fat

Kanna samt fat
Kanna samt fat
Kanna samt fat
Kanna samt fat
Kanna samt fat
Kanna samt fat
Kanna samt fat
Kanna samt fat
Kanna samt fat
Kanna samt fat
Kanna samt fat
Kanna samt fat

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 200 SEK

MJÖLKKANNA samt FAT (2), Rörstrand, tidigt 1900-tal, i form av grisar, höjd ca 23 samt fatets längd 33 cm

Spricka i fatet, krackelyr, bruks och åldersrelaterat slitage

798129

2020-08-05