Vas Edvin Öhrström
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
EDVIN ÖHRSTRÖM, "Flickan som niger för nymånen", vas, Orrefors 1968, graverad dekor av flicka, nymåne och stjärnor, signerad Orrefors . F. 2769.111 E9 (?) och gravörsignatur, höjd 11, längd 16,5 cm
Enstaka mindre nagg samt lätta repor
798195
2020-08-02