Vas Edvin Öhrström

Vas Edvin Öhrström
Vas Edvin Öhrström
Vas Edvin Öhrström
Vas Edvin Öhrström
Vas Edvin Öhrström
Vas Edvin Öhrström
Vas Edvin Öhrström
Vas Edvin Öhrström

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

EDVIN ÖHRSTRÖM, "Flickan som niger för nymånen", vas, Orrefors 1968, graverad dekor av flicka, nymåne och stjärnor, signerad Orrefors . F. 2769.111 E9 (?) och gravörsignatur, höjd 11, längd 16,5 cm

Enstaka mindre nagg samt lätta repor

798195

2020-08-02