Servisdelar Gustavsberg
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GUSTAVSBERG, servisdelar, ca 104 dlr, Gustavsberg, flintgods, vitglaserad med dekor i blått och guld, bestående av: 24 mattallrikar, 24 djupa tallrikar, 18 efterrättstallrikar, 23 assieter, 8 upplägsningsfat i varierande storlekar, 6, kaffefat utan koppar, 2 djupa uppläggningsfat, 1 terrin med lock, 1 såskar
Enstaka mindre nagg samt krackelyr kan förekomma , nött dekor
798212
2020-08-05