Servisdelar Gustavsberg

Servisdelar Gustavsberg
Servisdelar Gustavsberg
Servisdelar Gustavsberg
Servisdelar Gustavsberg
Servisdelar Gustavsberg
Servisdelar Gustavsberg
Servisdelar Gustavsberg
Servisdelar Gustavsberg
Servisdelar Gustavsberg
Servisdelar Gustavsberg
Servisdelar Gustavsberg
Servisdelar Gustavsberg
Servisdelar Gustavsberg
Servisdelar Gustavsberg
Servisdelar Gustavsberg
Servisdelar Gustavsberg
Servisdelar Gustavsberg
Servisdelar Gustavsberg
Servisdelar Gustavsberg
Servisdelar Gustavsberg

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

GUSTAVSBERG, servisdelar, ca 104 dlr, Gustavsberg, flintgods, vitglaserad med dekor i blått och guld, bestående av: 24 mattallrikar, 24 djupa tallrikar, 18 efterrättstallrikar, 23 assieter, 8 upplägsningsfat i varierande storlekar, 6, kaffefat utan koppar, 2 djupa uppläggningsfat, 1 terrin med lock, 1 såskar

Enstaka mindre nagg samt krackelyr kan förekomma , nött dekor

798212

2020-08-05