Rörstrand servis jugend
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SERVIS, dekor med gröna bladslingor, jugend 1900-talets första del, bestående av,
15 st mattallrikar, 12 st djupa tallrikar, 5 st assietter, 6 st små assietter, 3 st oval skålar, 4 st ovala fat, såsbåt, bringare, 6 st äggkoppar, totalt ca 52 dlr
Bruksslitage, enstaka nagg kan förekomma
798464
2020-08-06