Rörstrand servis jugend

Rörstrand servis jugend
Rörstrand servis jugend
Rörstrand servis jugend
Rörstrand servis jugend
Rörstrand servis jugend
Rörstrand servis jugend
Rörstrand servis jugend
Rörstrand servis jugend
Rörstrand servis jugend
Rörstrand servis jugend

Klubbat för:

1 700 SEK

2 000 SEK

SERVIS, dekor med gröna bladslingor, jugend 1900-talets första del, bestående av,
15 st mattallrikar, 12 st djupa tallrikar, 5 st assietter, 6 st små assietter, 3 st oval skålar, 4 st ovala fat, såsbåt, bringare, 6 st äggkoppar, totalt ca 52 dlr

Bruksslitage, enstaka nagg kan förekomma

798464

2020-08-06