Max Ernst Grand Palais Färglitografi

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

MAX ERNST, Frankrike, 1891-1976, färglitografi, komposition, signerad och numrerad 188/500, bildyta ca 52x43 cm, mått inkl ramverk ca 84.5x65 cm

Serien formgavs till Max Ernst utställningen på Galeries Nationales du Grand-Palais i Paris 1975

Blad något gulnat. Ej examinerad ur ram.

798483

2020-08-16