Matta Tånga brun och grön barbro Nilsson
Klubbat för:
110 000 SEK
Utropspris
70 000 SEK
BARBRO NILSSON, matta, "Tånga brun och grön", gobelängteknik, signerad AB MMF BN, "Tånga" komponerades till H55 (Helsingborgsutställningen 1955), ca 302 x 220 cm
Bruksslitage, mindre fläckar, fransskador
798484
2020-08-14