Matta Tånga brun och grön barbro Nilsson

Såld för:

110 000 SEK

Utropspris

70 000 SEK

BARBRO NILSSON, matta, "Tånga brun och grön", gobelängteknik, signerad AB MMF BN, "Tånga" komponerades till H55 (Helsingborgsutställningen 1955), ca 302 x 220 cm

Bruksslitage, mindre fläckar, fransskador

798484

2020-08-14