Stickert, tidigt 1900-tal
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STICKERT, Tyskland, tidigt 1900-tal, käpp i bambu med stickklinga, grepp i järn och koppar, dekor av dubbla kvinnohuvuden, monogram HK, längd ca. 98 cm
Slitage, skador, bambu med sprickor
798720
2020-08-04