Stickert, tidigt 1900-tal

Stickert, tidigt 1900-tal
Stickert, tidigt 1900-tal
Stickert, tidigt 1900-tal
Stickert, tidigt 1900-tal
Stickert, tidigt 1900-tal
Stickert, tidigt 1900-tal
Stickert, tidigt 1900-tal
Stickert, tidigt 1900-tal
Stickert, tidigt 1900-tal
Stickert, tidigt 1900-tal
Stickert, tidigt 1900-tal
Stickert, tidigt 1900-tal
Stickert, tidigt 1900-tal
Stickert, tidigt 1900-tal
Stickert, tidigt 1900-tal
Stickert, tidigt 1900-tal

Klubbat för:

1 500 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

STICKERT, Tyskland, tidigt 1900-tal, käpp i bambu med stickklinga, grepp i järn och koppar, dekor av dubbla kvinnohuvuden, monogram HK, längd ca. 98 cm

Zustandsbeschreibung

Slitage, skador, bambu med sprickor

798720

2020-08-04