Förningskärl Norge 1853

Förningskärl Norge 1853
Förningskärl Norge 1853
Förningskärl Norge 1853
Förningskärl Norge 1853
Förningskärl Norge 1853
Förningskärl Norge 1853

Klubbat för:

650 SEK

1 500 SEK

FÖRNINGSKÄRL, trä, Norge, 1800-tal, allmoge, skuren dekor, ägarmonogram, daterad 1853, höjd ca 32, diameter 23 cm

Smärre slitage

798735

2020-08-04