Karmstol Bertil Fridhagen
Klubbat för:
900 SEK
1 500 SEK
BERTIL FRIDHAGEN, Karmstol, nr 406, Bodafors, 1950-tal, stomme av bok, mörkbetsad och bonad, rygg med ribbor, sits och ryggbricka med klädsel av galon, sitthöjd ca 42, rygghöjd 71, bredd 55 cm
Bruks- och åldersrelaterat slitage, ställvis med repor och märken
798756
2020-08-07