Sybord med intarsia
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
1 000 SEK
SYBORD, 1900-talets första hälft, fanerat med olika träslag, intarsiadekor i form av fjäril och blomma, låda inredd med fack, kopplad benställning, höjd ca 73, 55x38 cm
Åldersrelaterat slitage, märken på ovansida, 1 nyckel medföljer vid utlämningen
798867
2020-08-09