Sybord med intarsia

Sybord med intarsia
Sybord med intarsia
Sybord med intarsia
Sybord med intarsia
Sybord med intarsia
Sybord med intarsia
Sybord med intarsia
Sybord med intarsia
Sybord med intarsia
Sybord med intarsia
Sybord med intarsia
Sybord med intarsia

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SYBORD, 1900-talets första hälft, fanerat med olika träslag, intarsiadekor i form av fjäril och blomma, låda inredd med fack, kopplad benställning, höjd ca 73, 55x38 cm

Åldersrelaterat slitage, märken på ovansida, 1 nyckel medföljer vid utlämningen

798867

2020-08-09