Matbord

Matbord
Matbord
Matbord
Matbord
Matbord
Matbord
Matbord
Matbord

Klubbat för:

550 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

SIGVARD BERNADOTTE, matbord, "Virrvarr", tillverkat för Edsbyverken, stomme fanerad med betsad bok, skiva i mönstrad laminat, formgivningsår 1958, dubbla utdragsskivor ca 29 cm, höjd ca 74, 89(148)x69 cm

Zustandsbeschreibung

Bruksslitage

798868

2020-08-09