Skrivschatull 1800-tal
Klubbat för:
500 SEK
Utropspris
1 000 SEK
SKRIVSCHATULL, 1800-tal, England, fanérat i mahogny, beslag i mässing, invändigt med fack och bläckställ, invändigt klädd med grönt skinn, höjd 15, 45x25 cm
Nyckel saknas, slitage, senare skinnklädsel
798873
2020-08-05