Orrefors vas

Orrefors vas
Orrefors vas
Orrefors vas
Orrefors vas
Orrefors vas
Orrefors vas
Orrefors vas
Orrefors vas

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

EDWARD HALD (1883-1980): vas, Orrefors, fiskgraal, dekor av fiskar och sjöväxter i grönt underfång, signerad Orrefors Graal Nr: 116-A Edward Hald, höjd ca 15 cm, diameter ca 14 cm

smärre bruksslitage

799005

2020-08-12