Matbord Virrvarv

Matbord Virrvarv
Matbord Virrvarv
Matbord Virrvarv
Matbord Virrvarv
Matbord Virrvarv
Matbord Virrvarv
Matbord Virrvarv
Matbord Virrvarv
Matbord Virrvarv
Matbord Virrvarv

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SIGVARD BERNADOTTE, matbord, "Virrvarr", tillverkat för Edsbyverken, stomme fanerad med betsad bok, skiva i mönstrad laminat, formgivningsår 1958, dubbla utdragsskivor ca 29 cm, höjd ca 74, 89(148)x69 cm

Bruks och åldersrelaterat slitage

799061

2020-08-09