Matservis, Ingrid Atterberg
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
INGRID ATTERBERG (1920-2008), "Smögen", matservis, 33 dlr, Uppsala-Ekeby, 1950-tal, bestående av: 12 mattallrikar (22 cm), 12 assietter (17,5 cm), 3 ovala uppläggningsfat (22 cm), 2 ovala uppläggningsfat (30 cm), 3 karotter (19 cm), större karott med hänklar, märkta "UE Sweden Abg"
Smärre bruks- och åldersrelaterat slitage, mikronagg kan förekomma
799100
2020-08-10