Matservis, Ingrid Atterberg

Matservis, Ingrid Atterberg
Matservis, Ingrid Atterberg
Matservis, Ingrid Atterberg
Matservis, Ingrid Atterberg
Matservis, Ingrid Atterberg
Matservis, Ingrid Atterberg
Matservis, Ingrid Atterberg
Matservis, Ingrid Atterberg
Matservis, Ingrid Atterberg
Matservis, Ingrid Atterberg
Matservis, Ingrid Atterberg
Matservis, Ingrid Atterberg
Matservis, Ingrid Atterberg
Matservis, Ingrid Atterberg
Matservis, Ingrid Atterberg
Matservis, Ingrid Atterberg

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

INGRID ATTERBERG (1920-2008), "Smögen", matservis, 33 dlr, Uppsala-Ekeby, 1950-tal, bestående av: 12 mattallrikar (22 cm), 12 assietter (17,5 cm), 3 ovala uppläggningsfat (22 cm), 2 ovala uppläggningsfat (30 cm), 3 karotter (19 cm), större karott med hänklar, märkta "UE Sweden Abg"

Smärre bruks- och åldersrelaterat slitage, mikronagg kan förekomma

799100

2020-08-10