Rosenholm silverbestick
Closed
2020-08-12
799106
| Sold for | 6 000 SEK |
| Estimate | 5 000 SEK |
JACOB ÄNGMAN, "Rosenholm", bestick, 49 dlr, silver, GAB, Stockholm, bestående av: 13 bordsgafflar, 12 bordsknivar med rostfritt blad, 12 bordsskedar,12 moccaskedar, 1900-talets andra hälft, vikt exkl. knivar 1180 g
bruksslitage