Bord Maria Flap Bruno Mathsson
Klubbat för:
12 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BRUNO MATHSSON, "Maria Flap", slagbord, Firma Karl Mathsson 1970, formgivningsår 1968, skivan fanérad i björk, underrede i bok, brännmärkning, höjd ca 72, bredd 110, total längd ca 280 cm
Tvärslå till skivan saknas, slitage, ytskador, märken, fotavslut m fläckar
799134
2020-08-06