Matservis Empire

Matservis Empire
Matservis Empire
Matservis Empire
Matservis Empire
Matservis Empire
Matservis Empire
Matservis Empire
Matservis Empire
Matservis Empire
Matservis Empire

Klubbat för:

1 500 SEK

2 500 SEK

RÖRSTRAND, "Empire", matservis, 41 dlr, omkring 1900, blått kantband med gulddekor, bestående av: 6 djupa tallrikar, 11 mattallrikar, 9 assietter, 10 desserttallrikar, 4 uppläggningsfat, 1 skål

Smärre krackeleringar, guldkanter m slitage.
Medföljande delar m krackeleringar o missfärgningar 5 djupa tallrikar, 1 mattallrik, 1 assiette, såsskål, såssnipa, kanna (även m spricka),

799154

2020-08-06