Servis Rörstrand Skåne
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
RÖRSTRAND, "Skåne", matservis, 72 dlr, 1900-talets början, flintgods, dekor i blått, bestående av: 10 mattallrikar, 15 djupa, 12 mindre djupa, 13 assietter, 14 lunch, terrin med lock, 2 bringare, såsbåt, 4 uppläggningsfat
Naggar, krackeleringar, missfärgningar förekommer
799157
2020-08-16