Servis Rörstrand Skåne

Servis Rörstrand Skåne
Servis Rörstrand Skåne
Servis Rörstrand Skåne
Servis Rörstrand Skåne
Servis Rörstrand Skåne
Servis Rörstrand Skåne
Servis Rörstrand Skåne
Servis Rörstrand Skåne
Servis Rörstrand Skåne
Servis Rörstrand Skåne
Servis Rörstrand Skåne
Servis Rörstrand Skåne

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

RÖRSTRAND, "Skåne", matservis, 72 dlr, 1900-talets början, flintgods, dekor i blått, bestående av: 10 mattallrikar, 15 djupa, 12 mindre djupa, 13 assietter, 14 lunch, terrin med lock, 2 bringare, såsbåt, 4 uppläggningsfat

Naggar, krackeleringar, missfärgningar förekommer

799157

2020-08-16