Rörstrand "Ostindia"
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
RÖRSTRAND, "Ostindia", servis, 32 dlr, bestående av: 10 mattallrikar, 6 djupa tallrikar, 2 rektangulära serveringsfat (27,5-24 cm), 8 tekoppar med fat, karott med lock, soppterrin med hänklar, liten oval serveringsskål, såsskål på fot
Smärre bruks- och åldersrelaterat slitage, mikronagg kan förekomma
799161
2020-08-10