Rörstrand "Ostindia"

Rörstrand
Rörstrand
Rörstrand
Rörstrand
Rörstrand
Rörstrand
Rörstrand
Rörstrand
Rörstrand
Rörstrand
Rörstrand
Rörstrand
Rörstrand
Rörstrand
Rörstrand
Rörstrand
Rörstrand
Rörstrand

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

2 500 SEK

RÖRSTRAND, "Ostindia", servis, 32 dlr, bestående av: 10 mattallrikar, 6 djupa tallrikar, 2 rektangulära serveringsfat (27,5-24 cm), 8 tekoppar med fat, karott med lock, soppterrin med hänklar, liten oval serveringsskål, såsskål på fot

Smärre bruks- och åldersrelaterat slitage, mikronagg kan förekomma

799161

2020-08-10