Orientalika

Orientalika
Orientalika
Orientalika
Orientalika
Orientalika
Orientalika
Orientalika
Orientalika
Orientalika
Orientalika
Orientalika
Orientalika
Orientalika
Orientalika
Orientalika
Orientalika

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ORIENTALIKA, 10 dlr, snusflaska Kina, 1800/1900-tal, agat samt malakit och korall, dosa, tidigt 1900-tal, sterling silver samt emalj och eilatsten, tändare, sannolikt Japan, tidigt 1900-tal, sterlingsilver, ströare, silver och emalj, 4 kaffeskedar, emalj och sterlingsilver, ELA, Egon Lauridsen, Köpenhamn 1950-/1960-tal, brevkniv Norge, sterlingsilver och emalj

Bruks och åldersrelaterat slitage

799234

2020-08-10