Miniatyrporträtt 1700-tal
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MINIATYRPORTRÄTT, 1700-tal, föreställande präst, gouache på ben, daterad med texten Pinxit S. anno 1797, ram i guld, ramen märkt 1799, ramens storlek ca 6,5x4,5 cm, ramens vikt inklusive glas ca 19,1 g
Saknar bakstycke, ram ej original till målning, färgbortfall kring kanten
799273
2020-08-08