Miniatyrporträtt 1700-tal

Miniatyrporträtt 1700-tal
Miniatyrporträtt 1700-tal
Miniatyrporträtt 1700-tal
Miniatyrporträtt 1700-tal
Miniatyrporträtt 1700-tal
Miniatyrporträtt 1700-tal

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

MINIATYRPORTRÄTT, 1700-tal, föreställande präst, gouache på ben, daterad med texten Pinxit S. anno 1797, ram i guld, ramen märkt 1799, ramens storlek ca 6,5x4,5 cm, ramens vikt inklusive glas ca 19,1 g

Saknar bakstycke, ram ej original till målning, färgbortfall kring kanten

799273

2020-08-08