Stig Lindberg kaffeservis
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STIG LINDBERG, "Dart", delar av kaffeservis, 43+7 dlr, 1900-talets andra hälft, Gustavsberg, glaserat stengods, bestående av: 25 kaffekoppar med fat, tekopp med fat, 8 assietter, tekanna, 3 gräddsnipor, 5 sockerskålar, samt 2 extra kaffefat och 5 extra tefat
Smärre bruks- och åldersrelaterat slitage, mikronagg kan förekomma
799303
2020-08-10