Stig Lindberg kaffeservis

Stig Lindberg kaffeservis
Stig Lindberg kaffeservis
Stig Lindberg kaffeservis
Stig Lindberg kaffeservis
Stig Lindberg kaffeservis
Stig Lindberg kaffeservis
Stig Lindberg kaffeservis
Stig Lindberg kaffeservis
Stig Lindberg kaffeservis
Stig Lindberg kaffeservis
Stig Lindberg kaffeservis
Stig Lindberg kaffeservis
Stig Lindberg kaffeservis
Stig Lindberg kaffeservis
Stig Lindberg kaffeservis
Stig Lindberg kaffeservis

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

STIG LINDBERG, "Dart", delar av kaffeservis, 43+7 dlr, 1900-talets andra hälft, Gustavsberg, glaserat stengods, bestående av: 25 kaffekoppar med fat, tekopp med fat, 8 assietter, tekanna, 3 gräddsnipor, 5 sockerskålar, samt 2 extra kaffefat och 5 extra tefat

Smärre bruks- och åldersrelaterat slitage, mikronagg kan förekomma

799303

2020-08-10