Stig Lindberg vas

Stig Lindberg vas
Stig Lindberg vas
Stig Lindberg vas
Stig Lindberg vas
Stig Lindberg vas
Stig Lindberg vas
Stig Lindberg vas
Stig Lindberg vas
Stig Lindberg vas
Stig Lindberg vas
Stig Lindberg vas
Stig Lindberg vas

Klubbat för:

4 600 SEK

Arviointi

1 500 SEK

Kuvaus

STIG LINDBERG, vas, Gustavsberg studio 1940-tal, fajans, handmålad polykrom dekor, signerad med Gustavsbergs studiohand samt målarsignatur för Maja Snis (anställdes på Gustavsberg 1941, död 1950), höjd ca 26 cm

Kuntoraportti

Något krackelerad

799307

Päivämäärä:

2020-08-08