Stig Lindberg vas
Klubbat för:
4 600 SEK
Arviointi
1 500 SEK
Kuvaus
STIG LINDBERG, vas, Gustavsberg studio 1940-tal, fajans, handmålad polykrom dekor, signerad med Gustavsbergs studiohand samt målarsignatur för Maja Snis (anställdes på Gustavsberg 1941, död 1950), höjd ca 26 cm
Kuntoraportti
Något krackelerad
799307
Päivämäärä:
2020-08-08