Stig Lindberg fajans
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STIG LINDBERG, (4), fat, vas samt 2 kannor med lock, fajans, signerade med Gustavsbergs studiohand samt fajansmålarens signatur (bl.a. Giowanni Pugno), höjd ca 5-31 cm
Krackelerade, vas samt stor kanna med nag och glasyrbortfall
799329
2020-08-08