Skåp rokoko

Skåp rokoko
Skåp rokoko
Skåp rokoko
Skåp rokoko
Skåp rokoko
Skåp rokoko
Skåp rokoko
Skåp rokoko
Skåp rokoko
Skåp rokoko
Skåp rokoko
Skåp rokoko
Skåp rokoko
Skåp rokoko

Klubbat för:

8 400 SEK

Utropspris

8 000 SEK

SKÅP, 2 dlr, 1700-tal, rokoko, beslag i mässing, dörrspeglar med dekor av kompassrosor, höjd ca 212, 128x42 cm

En nyckel till skåpsdelen och en nyckel till de stora lådorna medföljer. Nyckel till de två mindre lådorna saknas, smärre ytskador, torrsprickor, en listdel saknas. Sannolikt senare ben.

799401

2020-08-09