Alvar Aalto
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
ALVAR AALTO, skrivbord/bord, modell 82, 1950/60-tal, L-ben i lackad björk, svart linoleumskiva, friståénde hurts med lådor samt centrallås, höjd ca 70, 122x76 cm, nyckel finns
Bruksslitage, mindre fläckar och märken vid toppskiva förekommer
799432
2020-08-10