Gräddkanna silver Henrik Hervander

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 200 SEK

GRÄDDKANNA, silver, Henrik Hervander (verksam 1801-1823), Linköping 1819, kaskformad, uppsvängd hänkel, på tassar, invändigt förgylld, höjd ca 11, vikt ca 117 g

Smärre slitage

799478

2020-08-10