Edvin Öhrström, vas, Orrefors
Klubbat för:
650 SEK
Utropspris
1 000 SEK
EDVIN ÖHRSTRÖM, "Flickan som niger för nymånen", vas, Orrefors 1970-tal, graverad dekor av flicka som tittar på nymåne och stjärnor, signerad Orrefors Öhrström 2767 och gravörsignatur, höjd 11, längd 16,5 cm
Mycket svag invändig beläggning
799568
2020-09-14