Edvin Öhrström, vas, Orrefors

Edvin Öhrström, vas, Orrefors
Edvin Öhrström, vas, Orrefors
Edvin Öhrström, vas, Orrefors
Edvin Öhrström, vas, Orrefors
Edvin Öhrström, vas, Orrefors
Edvin Öhrström, vas, Orrefors

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

1 000 SEK

EDVIN ÖHRSTRÖM, "Flickan som niger för nymånen", vas, Orrefors 1970-tal, graverad dekor av flicka som tittar på nymåne och stjärnor, signerad Orrefors Öhrström 2767 och gravörsignatur, höjd 11, längd 16,5 cm

Mycket svag invändig beläggning

799568

2020-09-14