Vägglampor Arne Jacobsen
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ARNE JACOBSEN, vägglampor, 2 st., "AJ-lampan", formgivna 1959, brunlackerad plåt, märkta ´Axel Annell 6081´, tillverkade på licens av Axel Anell, 1950/60-tal, skärmens längd ca 34 cm
Skador: Bruksslitage, en skärm med korrosion/ytskada
799571
2020-08-11