Vägglampor Arne Jacobsen

Vägglampor Arne Jacobsen
Vägglampor Arne Jacobsen
Vägglampor Arne Jacobsen
Vägglampor Arne Jacobsen
Vägglampor Arne Jacobsen
Vägglampor Arne Jacobsen
Vägglampor Arne Jacobsen
Vägglampor Arne Jacobsen
Vägglampor Arne Jacobsen
Vägglampor Arne Jacobsen
Vägglampor Arne Jacobsen
Vägglampor Arne Jacobsen

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

ARNE JACOBSEN, vägglampor, 2 st., "AJ-lampan", formgivna 1959, brunlackerad plåt, märkta ´Axel Annell 6081´, tillverkade på licens av Axel Anell, 1950/60-tal, skärmens längd ca 34 cm

Skador: Bruksslitage, en skärm med korrosion/ytskada

799571

2020-08-11