Bertil Brisborg, sänglampor NK, 1950-tal

Klubbat för:

900 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BERTIL BRISBORG, vägglampor, ett par, Nordiska Kompaniet, 1900-talets mitt, mässingsfärgad metall och vitlackerat trä, märkta märkta 32575 NK, en lampa textilklädd sladd, längd 21 cm

Bruks- och åldersrelaterat slitage, skador på textilsladd, lej funktonstestad, SAV garanterar ej funktionen

799594

2020-08-11