Brickbord
Klubbat för:
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BRICKBORD, 1800/1900-tal, bord med korsad benställning, svarvade ben, brickan lös (senare trädel) med löst ilagd bemålad plåtbricka, massiv och fanérad njörk, bordets höjd ca 74 samt 100x57 brickans (trädelen) största mått 83x66 cm
Bruks och åldersrelaterat slitage
799627
2020-08-11