Ampel

Ampel
Ampel
Ampel
Ampel
Ampel
Ampel
Ampel
Ampel

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

2 000 SEK

AMPEL, 1800-talets andra hälft, för 6 ljus, delvis förgylld brons, höjd ca 72 cm

PROVENIENS: Stopalo

Slitage, borrad för el, lös ljusarm

799650

2020-08-11