Bonbonnière 1800-tal

Bonbonnière 1800-tal
Bonbonnière 1800-tal
Bonbonnière 1800-tal
Bonbonnière 1800-tal
Bonbonnière 1800-tal
Bonbonnière 1800-tal
Bonbonnière 1800-tal
Bonbonnière 1800-tal

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BONBONNIÈRE MED UNDERFAT, svagt rökfärgad glasmassa, Irland, 1800-talets första hälft, möjligen Waterford, konturerad kant, skärslipad dekor, höjd ca 20, diameter ca 16-23 cm

Flertalet nagg, avslag

799701

2020-08-11